2019,  inne,  książki,  różności

Wielka Wymiana Książkowa – „Przeczytaj i podaj dalej” – VIII edycja

Jeżeli śledzicie mnie na Instagramie to wiecie, że czytam całkiem sporo. Dużą ilość książek zabieram ze sobą w podróże, wtedy taka książka ma dla mnie jeszcze większe znaczenie, przenosi zupełnie inne emocje i wspomnienia.
Książek mam coraz więcej, a mieszkanie niestety nadal tych samych rozmiarów 😀 Już od dawna chciałam wymienić się z kimś moimi książkami, ale nie potrafiłam się do tego zabrać. Kiedy dowiedziałam się o Wielkiej Wymianie Książkowej, nie mogłam uwierzyć, że dołączę do tego wydarzenia dopiero teraz – to już ÓSMA edycja!


Organizatorkami wydarzenia są dwie wspaniałe, inspirujące Kobiety: Magda – Save the Magic Moments oraz Dagmara – socjopatka.pl

To właśnie na ich blogach możecie przeczytać dokładne zasady i regulamin tego wydarzenia: tutaj i tutaj.

Czym jest Wielka Wymiana Książkowa?
Cytuję słowa Magdaleny, głównej organizatorki i pomysłodawczyni tej akcji (źródło)

Wielka Wymiana Książkowa to moje dziecko. Urodziło się, bo potrzebowałam poznać inne osoby, które kochają czytać, tak jak ja. Bo chciałam znaleźć sposób na to, by zdobyć dobre tytuły w tańszej cenie. Bo chciałam by stworzyć miejsce, w którym blogerzy, zamiast ze sobą rywalizować czy stroszyć piórka, będą się czuli jak wśród równych sobie kumpli na imprezie. Bo wierzę gorąco, że jak napisał Carlos Luiz Zafon “ZA KAŻDYM RAZEM, GDY KSIĄŻKA TRAFIA W KOLEJNE RĘCE, ZA KAŻDYM RAZEM, GDY KTOŚ WODZI PO JEJ STRONACH WZROKIEM, Z KAŻDYM NOWYM CZYTELNIKIEM JEJ DUCH ODRADZA SIĘ I STAJE SIĘ CORAZ SILNIEJSZY”

Plakat promujący wymianę został stworzony przez Martę – CHYTRA SZTUKA. Zachęcam do odwiedzenia bloga Marty, bo to prawdziwa kopalnia inspiracji 🙂Kilka spraw organizacyjnych

 • Ogólne zasady znajdziecie na blogach Organizatorek, gdzie raz jeszcze Was odsyłam, linki podane są wyżej 🙂
 • W pierwszej kolejności umieszczę spis wybranych przeze mnie książek, a następnie dodam zdjęcie i opis każdej z nich. Mam nadzieję, że taka forma ułatwi Wam znalezienie interesujących Was pozycji.
 • WYSYŁKA: Preferuję wysyłkę Paczkomatem, jednak zawsze możemy się dogadać. 🙂
 • Idealnie byłoby wymienić się z osobami mieszkającymi w Warszawie (lub Rzeszowie), osobiście, w ten sposób zaoszczędzimy na wysyłce 🙂 Jednak jestem otwarta na wszelkie inne wymiany! 🙂
 • Książki ze mną podróżują, dlatego posiadają niewielkie ślady użytkowania, np. odgniecenia/rysy na okładkach, lekko otarte brzegi okładek. “Wnętrze” książek zazwyczaj jest nienaruszone, brak podkreśleń/notatek/plam na kartkach.
  O innych wadach informuję w opisie.

Wielka Wymiana Książkowa – spis książkowa

 1. Ludzie. Krótka historia o tym, jak s*ieprzyliśmy wszystko.” – Tom Phillips
 2. “Był sobie pies 2” – W. Bruce Cameron
 3. “Sztuka ścigania się w deszczu” – Garth Stein
 4. “Emigracja” – Malcolm XD
 5. “Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo” – Eben Alexander
 6. “Po schodach do nieba” – Betty J. Eadie
 7. “Piękne, złamane serca” – Sara Barnard
 8. “Piękne życie” – Shauna Niequist wymiana z Usmiechwoczach.pl
 9. “Matki” – Brit Bennett wymiana z http://atociwynalazek.blogspot.com/
 10. “Ostatnia nuta” – Kevin Alan Milne
 11. “Jeden dzień” – David Nicholls
 12. “O czym nigdy nie powiedziała ci matka” – Olivia Lichtenstein
 13. “Sześć serc” – L. H. Cosawy
 14. “mleko i miód” – rupi kaur
 15. “Jedz inaczej” – Leanne Cooper
 16. “Jak masz problem ROZWIĄŻ GO!” – Wayne W. Dyer
 17. “Kim moglibyśmy być, gdybyśmy nie byli nami” – Albert Espinosa
 18. “Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści” – Patrick O’Donnell
 19. “Lotnisko w Monachium” – Greg Baxter
 20. “Dlaczego wierzę” – Vittorio Messori
 21. “Salomon Creed” – Simon Toyne
 22. “Zakazany owoc” – Erica Spindler
 23. “Wiem o tobie wszystko” – Claire Kendal
 24. “Zajmę się Tobą” – Mary Kubica
 25. “Chemia śmierci” – Simon Beckett
 26. “Smak śmierci” – Michael Tsokos
 27. “Ja nie wybaczam” – Mark Hill


“Ludzie. Krótka historia o tym, jak s*ieprzyliśmy wszystko.” Tom Phillips

“Kiedy po raz kolejny pomyślisz, jak bardzo coś spieprzyłeś, ta książka przypomni ci, że mogło być o wiele gorzej…
Ekscytująca podróż przez najbardziej kreatywne i katastrofalne porażki w historii ludzkości, począwszy od upadku naszego praprzodka z drzewa, do najbardziej spektakularnych współczesnych klęsk gatunku ludzkiego!”

INFO: miękka okładka ze skrzydełkami
WADY: Małe wgniecenia na okładce, lekko otarte brzegi okładki.

Ta książka była ze mną w San Marino 🙂


“Był sobie pies 2” – W. Bruce Cameron

“Mała Clarity June opuszcza ukochaną babcię i jej psa i wyjeżdża z matką do wielkiego miasta. Psiak przeżył już wiele żyć i sporo się nauczył o ludziach. Miał różne imiona: Bailey, Toby, Ellie, Koleżka…
Bailey powraca w nowym wcieleniu na czterech łapach i spotyka dorastającą Clarity. Wie, że jego misja jeszcze nie została wypełniona – musi pilnować i strzec dziewczynki. Musi być dzielnym psem!
Tym razem zrobi wszystko, aby pomóc ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość i zrealizować jej marzenia. Czasami będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić jako inny psi przyjaciel. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.”

INFO: miękka okładka
WADY: zagięty róg okładki

Ta książka była ze mną nad Bałtykiem 🙂


“Sztuka ścigania się w deszczu” – Garth Stein

“Poznaj psa, który pokaże światu, jak być człowiekiem. Powieść, na podstawie której powstał film z Milem Ventimiglią, Amandą Seyfried i Kevinem Costnerem w rolach głównych. Enzo jest pewien, że w następnym wcieleniu będzie człowiekiem. Dlatego teraz uważnie obserwuje otaczający go świat i dochodzi do zadziwiających spostrzeżeń. Największym wzorem do naśladowania jest jego pan, Denny: wspaniały mąż i ojciec oraz zaufany przyjaciel. Enzo zrobiłby dla niego wszystko. Kiedy żona Denny’ego umiera, a jemu samemu grozi, że straci prawa do opieki nad córką, tylko Enzo może mu uświadomić, co tak naprawdę w życiu jest ważne.”

INFO: miękka okłada, egzemplarz recenzencki
WADY: lekko otarte brzegi okładki


“Emigracja” – Malcolm XD

Emigracja to książka o młodym człowieku, który po ukończeniu małomiasteczkowego liceum decyduje się na wyjazd zarobkowy do Wielkiej Brytanii. W charakterystyczny „pastowy” sposób opowiada o jednym z najważniejszych polskich zjawisk społecznych ostatnich dekad, które nadal nie zostało w wyczerpujący sposób przedstawione w polskiej literaturze. To opowieść o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w przygody trasie do Londynu i samym życiu emigranta. O tirowcach, cygańskich handlarzach kamperami, anarchistach-squattersach, recydywistach ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, rosyjskich oligarchach, zubożałej angielskiej arystokracji, stulejarzach i klubach go-go.”

INFO: miękka okładka ze skrzydełkami, warto przed lekturą doczytać czym jest pasta 🙂
WADY: lekkie, małe wgniecenia na okładce

Ta książka była ze mną w Budapeszcie 🙂


“Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo” – Eben Alexander

“Piękna i niezwykle bogata wizję zaświatów, nieporównywalna z żadną z dotychczasowych relacji.
Przez tydzień pozostawał w głębokiej śpiączce z minimalnymi szansami na wyleczenie. Jego mózg praktycznie przestał funkcjonować, a ciało nie reagowało na żadne bodźce. Kiedy jego świadomość utonęła w mroku, stało się coś, czego jako naukowiec nigdy nie mógł się spodziewać.
Odkrył Niebo.

Eben Alexander, znakomity neurochirurg, szanowany wykładowca Harvardu, przez lata pozostawał sceptyczny wobec zagadnień wiary. Życie poświęcił nauce i ufał jedynie faktom. Pod wpływem dramatycznego zdarzenia musiał jednak przewartościować swoją racjonalną wizję świata. Dotknął najważniejszej tajemnicy.”

INFO: miękka okładka
WADY: lekko zagięte rogi okładki


“Po schodach do nieba” – Betty J. Eadie

“Jedna z najbardziej poruszających opowieści o doświadczeniach z pogranicza śmierci.
Lekarze myśleli, że Betty umarła. Jej ciało nie odpowiadało na próby reanimacji, nie dawało żadnych oznak życia. Tymczasem ona miała wrażenie, że ogląda wszystko z góry, widziała też światło, które zapraszało ją do siebie. A potem doświadczyła niewyobrażalnego szczęścia.
Zrozumiała, że jest nie tylko biologicznym organizmem, ale też istotą duchową, która nigdy nie przestanie istnieć.
Betty przeżyła śmierć kliniczną i wróciła do życia z przesłaniem miłości: „kochajcie się, bo to jest najważniejsze”. Jej prosta i piękna opowieść o tym, czego doświadczyła, sprawia, że to, co niepoznawalne, staje się zrozumiałe.”

INFO: miękka okładka
WADY: lekko otarte brzegi okładki, zagięcie na okładce


“Piękne, złamane serca” – Sara Barnard

“Caddy i Rosie są nierozłączne. Bardzo się różnią, ale to tylko je do siebie zbliża. Gdy Caddy kończy szesnaście lat, zdaje sobie sprawę, że chciałaby być taka jak jej przyjaciółka – pewna siebie, przebojowa i zabawna. Wtedy w ich życie wkracza śliczna oraz – jak się okazuje – skrywająca pewną tajemnicę Suzanne. I wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Przeszłość Suzanne stopniowo wychodzi na jaw, teraźniejszość wymyka się spod kontroli, a Caddy zaczyna dostrzegać, że problemy mogą być bardzo ekscytujące. Jednak budowanie przyjaźni i próby zaleczenia starych ran są dużo boleśniejsze, niż którakolwiek z dziewczyn się spodziewa. Caddy wkrótce przekonuje się, że kłopoty potrafią się mnożyć w niesłychanym tempie.”

INFO: miękka okładka

Ta książka była ze mną w Kopenhadze 🙂


“Piękne życie” – Shauna Niequist

“Świat chciałby, abyś była idealna. Intensywnie pracowała, miała czas dla dzieci i była zjawiskowo piękna. Stajesz się zakładniczką coraz większych i nierealnych oczekiwań. Z Shauną Niequist było podobnie. Goniła za karierą, gdy jej synkowie stawiali pierwsze kroki. Pakowała walizkę na kolejną delegację, nawet gdy poroniła, a na lotnisku wymiotowała z wyczerpania. Myślała, że właśnie praca sprawia, że jest ważna, potrzebna i kochana.
Wiedziała, że to zła droga, ale nie potrafiła uwolnić się od presji. Do czasu kiedy dostała list od przyjaciółki: „Stop, zatrzymaj się. Przemebluj swoje życie od podstaw”. To był pierwszy dzień reszty jej nowego życia.”

INFO: twarda okładka
WADY: lekko przybrudzona okładka

Ta książka była ze mną w Bukareszcie 🙂


“Matki” – Brit Bennett

“Niezwykła w swojej zwyczajności opowieść o członkach społeczności Afroamerykanów w nadmorskim miasteczku w południowej Kalifornii – o dziewczyńskiej przyjaźni, kościele i rodzinie. Powieść skupia się na wzajemnej relacji trojga młodych ludzi, a historia opowiadana jest z punktu widzenia kościelnych plotkarek, nazywanych… matkami.”

INFO: gruba okładka, ale elastyczna 😉
WADY: lekkie przybrudzenia przy brzegach okładki i na zewnętrznych krawędziach kartek


“Ostatnia nuta” – Kevin Alan Milne

“Ethan obiecuje żonie, że na pierwszą rocznicę ślubu skomponuje dla niej piosenkę… Rzeczywistość okazuje się o wiele trudniejsza. Ethan pracuje jako kompozytor dżingli reklamowych w dużej agencji. Pochłonięty pracą ma coraz mniej czasu dla rodziny i zapomina o swoim przyrzeczeniu złożonym w dniu ślubu.
Kiedy Anna ulega poważnemu wypadkowi, a lekarze nie dają jej dużych szans na przeżycie, Ethan wspomina wszystkie wspólne chwile – nagle odkrywając, że wciąż nie powstała piosenka dla Anny, którą obiecał jej przed laty. Czy nie jest za późno, by ją stworzyć?”

INFO: miękka okładka
WADY: lekko zagięte rogi okładek


“Jeden dzień” – David Nicholls

“Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona – zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On – superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu…
Jest rok 1988. 15 lipca. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc. Następnego dnia każde pójdzie w swoją stronę. Gdzie będą w ten dzień za rok? Za dwa lata? I każdego następnego roku? Czy mają szansę spotkać się, a jeśli tak, to czy będzie im ze sobą po drodze?”

INFO: miękka okładka
WADY: zagięty róg okładki (tył)


“O czym nigdy nie powiedziała ci matka” – Olivia Lichtenstein

“Ros, czterdziestopięciolatka, nigdy nie wyzwoliła się spod wpływów swej matki Lilian. Więź, łącząca obie, była tak silna, że nawet teraz, po jej śmierci, Ros wciąż „w głowie” szuka u niej rady. Historia toksycznego związku i tajemnicy matki z młodości, tłumaczącej jej zachowanie. Ten sekret Ros odkrywa, sama będąc na rozdrożu, po odejściu męża i wychowaniu synów. Powieść stawia pytania ważne dla każdej czytelniczki. Kim jestem? Jak wpływ miał na mnie dom rodzinny? Jak znaleźć sobie nowe cele, wchodząc w „wiek średni”?”

INFO: twarda okładka
WADY: lekkie wgniecenia na okładce


“Sześć serc” – L. H. Cosawy

“Poznajcie opowieść, Jaya Fieldsa, iluzjonisty, mentalisty, spryciarza.
Wszyscy sądzą, że zabiłem człowieka, ale nie zrobiłem tego. Pragnę zemsty. Pragnę jej dla siebie i dla niej. Chcę rewanżu dla całej naszej szóstki. Ona mnie nie pamięta, choć jest przyczyną tego wszystkiego. Będzie moją nagrodą, gdy wszystko dobiegnie końca. Jeśli tylko okażę się dość silny.
Zatem śmiało, wybierzcie kartę. Wejdźcie i obejrzyjcie przedstawienie. Spójrzcie na moje dłonie, przyjrzyjcie się uważnie, tak byście nie widzieli tego, co się dzieje naprawdę. Zniszczę wasz świat w świetle reflektorów. Nie zorientujecie się co robię, dopóki nie będzie za późno. Mam tylko jedno serce, a kiedy moje wielkie oszustwo dobiegnie końca, wręczę je właśnie jej.
Usiądźcie wygodnie, znajdujecie się na początku jazdy z piekła rodem.”

INFO: miękka okładka
WADY: zagięcie na okładce, otarte brzegi okładki

Ta książka była ze mną w Finlandii 🙂

“mleko i miód” – rupi kaur

Mleko i miód to opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd.”

INFO: twarda okładka


“Jedz inaczej” – Leanne Cooper

“Czy wiecie, że siadając do posiłku w większym gronie zjadamy więcej, a kiedy częstujemy się potrawami w określonej kolejności, jemy mniej?
Czy wiecie, że nagradzanie dziecka za zjedzenie określonego warzywa może sprawić, że nie będzie lubiło jego smaku w przyszłości?
Czy wiecie, że lubić coś to nie to samo, co mieć na coś ochotę – i odwrotnie?
Leanne Cooper wykorzystuje swoją wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii, by wyjaśnić wiele zjawisk, które powodują, że jemy to, co jemy.
Jedz inaczej to praktyczny poradnik z prostymi ćwiczeniami, które sprawią, że nauczycie się jeść zdrowiej, lepiej i mniej i nie będziecie musieli już sięgać po kolejne diety. Dzięki tej książce poznacie też wiele sztuczek stosowanych przez marketingowców i restauratorów i nauczycie się omijać pułapki, w które wpada większość z nas.”

INFO: miękka okładka
WADY: zagięcia okładki, wygięcia rogów okładek, z tyłu niewielkie zabrudzenie okładki


“Jak masz problem ROZWIĄŻ GO!” – Wayne W. Dyer

“Masz problem dotyczący zdrowia, pieniędzy albo związku? Szukając rozwiązań, odwołujesz się do intelektu? A co z potęgą miłości, harmonii i służby na rzecz innych?
Wayne W. Dyer w swojej książce przekonuje, że kluczem do rozwiązania problemów jest wszechmocna siła duchowa. Każdy ma w sobie uzdrawiającą moc energii. Wykorzystaj ją!
Czerpiąc z różnych tradycji duchowych, zwłaszcza z modlitwy św. Franciszka z Asyżu, Dyer pomoże ci wyjść poza świat materialny i dostrzec moc, która jest w tobie.”

INFO: miękka okładka
WADY: zagięcia rogów okładki (przód)


“Kim moglibyśmy być, gdybyśmy nie byli nami” – Albert Espinosa

“Marcos żyje w poczuciu straty. Jego matka, znana na świecie tancerka i choreagrafka baletu, niedawno zmarła, pozostawiając po sobie pustkę. Mężczyzna nie potrafi wyzwolić się spod towarzyszącego mu w dzień i w nocy natłoku wspomnień, jego życie utraciło wszelki sens. Aby wrócić do normalności chce rozpocząć eksperyment z lekiem likwidującym potrzebę snu, który pozwoliłby mu uwolnić się od przygnębiających wizji przeszłego szczęścia. Jednak przyjaciele odwodzą go od ryzykowanej kuracji. Kiedy zaczyna się borykać z kolejnym problemem – niemożnością zbliżenia się do poznanej dziewczyny, bieg wypadków przerywa telefon z policji. Marcos, dzięki swemu niezwykłemu darowi odczytywania przeszłości poprzez wizje, jest dla policjantów cennym współpracownikiem. Tym razem wezwanie dotyczy niesamowitego ‘obcego’, jak podejrzewa policja pochodzącego spoza naszej planety.”

INFO: twarda okładka, to NIE JEST książka dla każdego!


“Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści” – Patrick O’Donnell

“Historyczna monografia amerykańskiego Biura Służb Strategicznych, poprzednika Centralnej Agencji Wywiadowczej. Patrick O’Donnell odnalazł ponad 300 byłych pracowników Biura Służb Strategicznych (OSS), przeprowadził z nimi wywiady i po raz pierwszy przedstawia ich wcześniej utajnione relacje. Na długo przed Jamesem Bondem i CIA ci dzielni mężczyźni i kobiety działali potajemnie za kulisami podczas II wojny światowej i w ostatecznym rozrachunku odegrali istotną rolę w alianckim zwycięstwie.”

INFO: twarda okładka, w książce znajdują się także zdjęcia


“Lotnisko w Monachium” – Greg Baxter

“Amerykanin mieszkający w Londynie odbiera telefon. Niemiecka policja informuje go o śmierci siostry. Miriam zmarła z zagłodzenia. Trzy tygodnie później bohater, jego starzejący się ojciec i amerykańska urzędniczka konsularna znajdują się na spowitym mgłą lotnisku w Monachium, skąd trumna z ciałem Miriam ma zostać przewieziona do Stanów. Opóźnienie w podróży wywołuje lawinę wspomnień i pytań o przyczynę tej niespodziewanej i wydawać by się mogło, osobliwej śmierci.”

INFO: twarda okładka
WADY: pofalowania na kilku kartkach (od morskiej wody ;))

Ta książka była ze mną w Kraju Basków 🙂


“Dlaczego wierzę” – Vittorio Messori

“Vittorio Messori (1941), świadomy tego, że życie “albo się przeżywa, albo się je pisze”, zawsze poszukiwał odosobnionego miejsca, w którym mógłby zastanawiać się, jak przekonać, że nadzieja istnieje, że jest uzasadniona, że człowiek wierzący to nie naiwniak; że “chrześcijanin to nie kretyn”. Messori jest najpopularniejszym katolickim pisarzem o międzynarodowej sławie, przeprowadził między innymi dwa wywiady z ostatnimi papieżami. A przecież nie urodził się katolikiem. Rodzina i szkoła uczyniły z niego antyklerykała i racjonalistę, wywodzącego się z surowej turyńskiej szkoły. Potem jednak, latem 1964 roku wydarzyło się coś nieoczekiwanego: poznał Ewangelię, której poświęcił badania swojego życia; Ewangelię, która “nawróciła” go jakby siłą. Książka ta – która jest historią życia, ale także refleksją o ogromnej wartości kulturalnej – jest między innymi odpowiedzią na dzisiejsze pamflety, w których oskarża się o ciemnotę i brak inteligencji ludzi mających jeszcze odwagę mówienia, że są osobami wierzącymi. Wyznanie przepełnione erudycją, ale także doświadczeniem, naznaczone wielkim człowieczeństwem.”


“Salomon Creed” – Simon Toyne

“Na pustyni w Arizonie rozbija się samolot. Kiedy Solomon Creed wydostaje się z wraku, w głowie ma tylko jedno: musi uratować mężczyznę, który znajduje się w niebezpieczeństwie.
W miejscowości znajdującej się w pobliżu miasta o nazwie Redemption Holly Coronado uczestniczy w pogrzebie swojego męża, mężczyzny młodego i silnego. Czy jego śmierć rzeczywiście była nieszczęśliwym wypadkiem czy może czymś o wiele straszniejszym?
Tylko jeden człowiek może odkryć prawdę i jest nim Solomon Creed. Po spotkaniu z Holly, Creed wie, że musi zrobić wszystko, by ujawnić mroczne, skrywane przez dziesięciolecia tajemnice, które na zawsze mogą zmienić życie mieszkańców miasteczka.”

INFO: miękka okładka ze skrzydełkami
WADY: otarcia zewnętrznych krawędzi okładki, niewielkie przybrudzenia na zewnętrznych krawędziach kartek

Ta książka była ze mną w Madrycie 🙂


“Zakazany owoc” – Erica Spindler

“Historia grzechu w dusznej scenerii Nowego Orleanu: zakazane namiętności, grzech pierworodny i odkupienie. Losy trzech kobiet…
Lily Pierron: właścicielka legendarnego domu schadzek w Nowym Orleanie. Gotowa zapłacić każdą cenę za szczęśliwą przyszłość swej córki, przyszłość wolną od niechlubnego dziedzictwa kolejnych kobiet z rodu.
Hope Pierron St. Germaine: wyrzekła się matki i zerwała z nią wszelkie więzy. Za dnia wytworna i pobożna małżonka bogatego właściciela hotelu i troskliwa matka Glorii, w nocy oddaje się wyuzdanym namiętnościom, ociera o świat przestępczy.
Gloria St. Germaine: nieświadoma mrocznych rodzinnych tajemnic ponosi konsekwencje zła i występku, o których istnieniu nie ma pojęcia. Uparta i lekkomyślna, znajduje swoją zakazaną miłość – mężczyznę w przedziwny sposób związanego z losami jej rodziny. Nie wie, że matka zrobi wszystko, by zniszczyć tę miłość. Nie wie także, że tylko ten mężczyzna może odkryć tajemnice kobiet z rodu Pierron.”

INFO: miękka okładka

Ta książka była ze mną w Oslo 🙂


“Wiem o tobie wszystko” – Claire Kendal

“Clarissa z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczona przez Rafe’a. Gdziekolwiek spojrzy, widzi jego twarz, w którąkolwiek stronę się odwróci, dostrzega jego cień, dokądkolwiek pójdzie, on podąża za nią. A wszystko dlatego, że Rafe się w niej zakochał.
Śmiertelnie.
Stalking – to słowo budzi coraz większy lęk nie tylko wśród celebrytek, ale i wśród całkiem zwyczajnych kobiet. Omotane pajęczą siecią intrygi, prześladowane za dnia i w nocy, zastraszone i zagubione, rozpaczliwie szukają pomocy… lecz nie zawsze mogą ją znaleźć. A czasem, nawet jeśli pomoc nadchodzi, jest już za późno.”

INFO: miękka okładka ze skrzydełkami
WADY: otarcia krawędzi okładki, przebarwienie na zewnętrznych krawędziach kartek

Ta książka była ze mną w Gruzji 🙂


“Zajmę się Tobą” – Mary Kubica

“Tego dnia Chicago tonęło w deszczu, a ta dziewczyna stała bez ruchu na peronie. W rękach trzymała zawiniątko. Heidi od razu zwróciła na nią uwagę. Zauważyła podarte dżinsy, zniszczony płaszcz i niemowlę, które nastolatka próbowała chronić przed ulewą. Heidi nie byłaby sobą, gdyby nie zareagowała – zawsze miała ambicję, by naprawiać świat.
Zaprosiła Willow pod swój dach, mimo protestów rodziny. Powinna dokładnie wypytać ją o przeszłość, powinna ustalić, przed kim i dlaczego ucieka, kto jest ojcem jej dziecka. Ale Heidi woli nie wiedzieć. Zapłaci za to wysoką cenę i skrzywdzi tych, których najbardziej kocha.”

INFO: miękka okładka
WADY: niewielkie zagięcia rogów okładki

Ta książka była ze mną na Malcie 🙂


“Chemia śmierci” – Simon Beckett

“Tom 1 serii z doktorem Davidem Hunterem, wybitnym antropologiem sądowym, który umie skłaniać zmarłych do zwierzeń.
Manham. Małe spokojne miasteczko. “Krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska i upstrzone kępami drzew mokradła”.
To tu doktor David Hunter szuka schronienia przed okrutną przeszłością. Sądzi, że przeżył już wszystko to, co najgorszego może przeżyć człowiek, sądzi, że wie o śmierci wszystko. Ale śmierć, “ów proces alchemii na wspak, w którym złoto życia ulega rozbiciu na cuchnące składniki wyjściowe”, wdziera się do Manham. I to w niewyobrażalnie wynaturzonych formach.
Jeszcze nie wiemy, dlaczego Hunter – wybitny antropolog sądowy – zaszył się tu jako zwykły lekarz. Dlaczego odmawia pomocy policji, skoro potrafi określić czas i sposób dokonania każdej zbrodni. Wiemy tylko, że się boimy. Razem z mieszkańcami Manham czujemy odór wszechobecnej śmierci. Giną młode kobiety, dzieci znajdują makabrycznie okaleczone zwłoki, ktoś podrzuca pod drzwi martwe zwierzęta, ktoś zastawia sidła na ludzi. Spokojne miasteczko rozsadza strach i nienawiść. Każdy może być ofiarą… I każdy może być zwyrodniałym mordercą…”

INFO: miękka okładka
WADY: lekkie otarcia rogów okładki, niewielkie przybrudzenie zewnętrznych krawędzi kartek

Ta książka była ze mną w Lyonie 🙂


“Smak śmierci” – Michael Tsokos

“Doktor Fred Abel zna smak śmierci… Były żołnierz, wybitny ekspert medycyny sądowej, nie zliczyłby ofiar i scen zbrodni, jakie widział. Nawet najbardziej zmasakrowane, rozczłonkowane, nie istniejące już prawie ciała zmarłych prowadzą go do nieuchwytnych morderców. Niewiele da się skryć przed jego genialną intuicją. Niewiele może go zaszokować.
Ale teraz jest inaczej. Ofiarami zwyrodniałych zbrodni, aktów seksualnych i rabunków są starsze kobiety. Morderca jest szybki i nieprzewidywalny. I – jak zgaduje Abel – z przerażającą misją.
Wreszcie dzięki specjalistycznej analizie DNA Abla zostaje ujęty. Ale on nie może być mordercą! To dawny towarzysz broni doktora. Lars był twardy, zdolny do wielu strasznych rzeczy, ale nie do zbrodni. Lecz przecież DNA nie kłamie… A przyjaciel Abla nie ma brata bliźniaka ani rodziny.
Doktor Fred Abel wie, że człowiek może kłamać, fakty mogą kłamać, ale DNA nigdy…
Lars siedzi w więzieniu, a jego córeczka umiera. Tymczasem kolejne zbrodnie paraliżują strachem Europę. Patomorfolog sam więc rzuca się w beznadziejne śledztwo i szaleńczy pościg. I nic się nie zgadza. I jedna rozwiązana zagadka plącze następną. Abel musi uratować przyjaciela, udaremnić następne zbrodnie i ująć mordercę, nawet jeśli miałby przyznać, że nieomylna nauka może się mylić…”

INFO: miękka okłada ze skrzydełkami
WADY: niewielkie przybrudzenia na zewnętrznych krawędziach kartek

Ta książka była ze mną we Lwowie 🙂


“Ja nie wybaczam” – Mark Hill

“Kocham was najbardziej na świecie. Dlatego muszę was zabić.
Inspektor Ray Drake przez trzydzieści lat uciekał przed przeszłością. I sądzi, że mu się udało. Jest szanowany w pracy, właśnie dostał pochwałę za rozwiązanie trudnej sprawy seryjnych zabójstw. Ale przeszłość go dogania, żeby odebrać mu to, co kocha najbardziej na świecie… Tuż obok komisariatu zostaje zamordowana cała rodzina. Nazwisko ofi ar uruchamia w Drake’u sygnał ostrzegawczy. A na miejscu zbrodni znajduje wiadomość przeznaczoną specjalnie dla niego.
To pierwsze z serii zagadkowych okrutnych morderstw, które wstrząsają Londynem. Śledztwo prowadzi młoda podwładna Drake’a, detektyw Felicity Crowley. I od początku ma wrażenie, że jej podziwiany szef usiłuje jej przeszkodzić. Nie wie, że inspektor Drake rozpoczyna własną grę. Zrobi co w jego mocy, żeby powstrzymać zbrodnie. I posunie się jeszcze dalej, żeby ukryć prawdę…”

INFO: miękka okładka ze skrzydełkami
WADY: przybrudzenia zewnętrznych krawędzi kartek

Ta książka była ze mną w Czarnogórze 🙂


ZAPRASZAM DO WYMIAN! 🙂

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *