sexedpl opinie
2018,  książki

#sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

Zazwyczaj do książek, o których robi się wszędzie głośno, podchodzę dość sceptycznie. Jeżeli książka jest też reklamowana “wielkim” nazwiskiem to jeszcze mniej mnie interesuje. Zazwyczaj tak jest. Tym razem jednak byłam ciekawa o co tyle szumu – od kilku tygodni wszędzie zalewały mnie zdjęcia książki i opinie na jej temat (skrajnie różnie). Dlatego ja także zdecydowałam się ją przeczytać.

sexedpl opinie

#sexedpl to książka (jak sam tytuł na to wskazuje) o dojrzewaniu, miłości, seksie, ale także o tym co z tym związane – tj. o intymności, relacjach, emocjach. Poruszane są w niej także ważne kwestie dotyczące homoseksualizmu, seksualności osób niepełnosprawnych, przemocy seksualnej, aborcji.

Specjaliści rozmawiający z Anją Rubik, podkreślają, że seks nie powinien być tematem tabu, nie musimy wstydzić się naszych emocji, wątpliwości. To naprawdę dotyczy każdego z nas.

Według mnie to naprawdę dobra książka dla młodzieży. To książka, w której młodzi ludzie mogą znaleźć odpowiedź na pojawiające się w ich głowach pytania, których być może wstydzą/obawiają się zadać rodzicom, dorosłym. Ważnym dla mnie jest też fakt, że w książce zostaje obalonych kilka “mitów”, które ciągle są powtarzane. Na końcu książki znajduje się także spis miejsc, w których można szukać pomocy.

ksiązka anja rubik

Prawda jest taka, że jeżeli będziemy chcieli znaleźć jakieś minusy, to je znajdziemy, także w przypadku tej publikacji. Ja jednak wolę skupić się na tym, co pozytywne, w końcu to chyba pierwsza tego typu książka, w której w przystępny, prosty, ale też mądry sposób przekazywana jest wiedza. Przydatne, ważne informacje.

książka anji rubik

książka anji rubik

Szata graficzna książki jak dla mnie to kolejna jej mocna strona – czcionka, kolory, a przede wszystkim fotografie w niej zawarte, z pewnością są atrakcyjne dla nastolatków. To ma być właśnie dla NICH. Nie powinna wyglądać jak typowy podręcznik czy broszura. Kawał dobrej roboty!

ksiazka anji rubik

“Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? Czy kobieta, która spędzi jedną noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji? W czym może nam pomóc masturbacja?”

sexedpl recenzja opinia

“Zero tabu. Maksimum otwartości. Sto procent praktycznej wiedzy. Wszystko, co powinniśmy wiedzieć na temat seksu, ale często wstydzimy się zapytać.”

 

Czytaliście? Jaka jest Wasza opinia?

 

kraszynka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *