inne,  różności

Scratch&Travel – gratka dla miastomaniaków!

Wydawać by się mogło, że każdy, kto lubi podróżować, ma już swoją mapę zdrapkę (lub przynajmniej o niej słyszał). Ja swoją pierwszą dostałam dwa lata temu od św. Mikołaja 😉 i nie szukałam już innej, ale niedawno odkryłam mapkę, która wydawała się być stworzona specjalnie dla mnie 😉

Jeśli ktoś jest tutaj (lub na Instagramie) ze mną dłużej to wie, że jestem totalnym maniakiem miast. To w mieście czuję się najlepiej. I uwielbiam poznawać nowe miasta, czuć ich energię i zapach, obserwować ludzi. Każde miasto jest inne i w każdym staram się znaleźć coś dla siebie.

Wracając do tematu 🙂 – na mapie Scrach & Travel zaznaczacie, tj. zdrapujecie odwiedzone miasta. Nie całe kraje, jak to bywa w większość mapek-zdrapek. To świetne rozwiązanie jeśli np. w dużym państwie odwiedzamy tylko jedno miasto.

Na dole mapy znajduje się też lista kreatywnych miast z katalogu UNESCO, co dodatkowo motywuje do odwiedzenia najciekawszych miast świata!

Rzecz jasna, na takiej mapie nie dało umieścić się wszystkich “zdrapywalnych” miast, ale przecież możemy wykorzystać swoją kreatywność! 🙂 Ja wymyśliłam sobie, że oprócz zdrapywania, w miejscu największych odwiedzonych przeze mnie miast wbiję szpilkę z karteczką z nazwą miasta. Na pewno podzielę się z Wami efektem 🙂

Dla ułatwienia, aby dokładniej móc namierzyć dane miasto, do mapy dołączona jest mapa-kalka.

W ofercie PaperApe znaleźć można inne ciekawe propozycje jak np. mapa zdrapka z najpiękniejszymi muzeami i galeriami na świecie. Szaaaalenie też podoba mi się pomysł map dla dzieci, do których dołączone są naklejki.

Więcej możecie zobaczyć tutaj

A co podoba mi się najbardziej? To, że PaperApe tworzą dwie piękne, zdolne i szalenie kreatywne kobiety! 🙂

A Wy macie już swoje mapy? 🙂

pozdrawiam, kraszynka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *