2018,  Łotwa,  punkty widokowe,  Ryga

Ryga idealna na weekend!

Spędziłam w Rydze kilka pięknych, słonecznych dni i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że to idealne miejsce na weekend. Oczywiście można też większe atrakcje zobaczyć w jeden dzień, ale warto poświęcić Rydze trochę więcej czasu 🙂

punkt widokowy ryga

Zwiedzanie Rygi

Ryga to świetna destynacja na krótki wyjazd, ponieważ większość jej atrakcji i zabytków znajduje się w obrębie lub bliskiej odległości od Starego Miasta.
 
 
W poprzednim poście pokazałam część najbardziej popularnych atrakcji Rygi, m.in. Bramę Szwedzką, Trzech Braci, Dom Kotów czy też słynną restaurację “1221”. Są to miejsca, które sprawiają, że Stare Miasto jest piękne i kolorowe. Zobaczcie co jeszcze oferuje Ryga 🙂

Kościół św. Piotra w Rydze

Kościół św. Piotra w Rydze to jedna z najbardziej rozpoznawalnych świątyń w Rydze. Nie tylko ze względu na sam budynek. Z wieży kościoła rozciąga się piękny widok na miasto i właśnie dlatego naprawdę warto odwiedzić to miejsce!
atrakcje rygi

 

 

punkt widokowy ryga

 

punkt widokowy rygi

 

 

Godziny otwarcia:
wtorek – środa 
od 1 września do 30 kwietnia 10:00 – 18:00, od 1 maja do 31 sierpnia 10:00 – 19:00
niedziela
od 1 września do 30 kwietnia 12:00 – 18:00, od 1 maja do 31 sierpnia 12:00 – 19:00
poniedziałki
nieczynne
(kasa biletowa jest zamykana godzinę wcześniej)
Cena biletów:
dorośli 9 euro
studenci 7 euro
uczniowie 3 euro
dzieci do 7.r.ż. – wstęp wolny
Cena biletu obejmuje wstęp do wnętrza kościoła oraz na taras widokowy.

Katedra w Rydze

widok z kościoła św piotra ryga
Katedra w Rydze jest największą średniowieczną świątynią krajów nadbałtyckich. Widok na katedrę z tarasu widokowego wieży kościoła św. Piotra jest chyba jedną z najpopularniejszych panoram Rygi.

 

 

Wieżowiec Akademii Nauk Łotwy

Wieżowiec Akademii Nauk Łotwy to ryski brat Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jest on nieco mniejszy od warszawskiej budowli i zbudowany z innego materiału, jednak trudno byłoby nie zauważyć podobieństwa – w końcu oba budynki zaprojektowane zostały na wzór Siedmiu Sióstr Stalina.
W budynku znajduje się także taras widokowy.
pałac kultury ryga
wieżowiec akademii nauk łotwy

 

Wyspa Kipsala

To zupełnie nietypowe miejsce w Rydze. Nie znajdziemy tam secesyjnych dzieł architektury – zabudowa wyspy jest drewniana. Są to głównie dawne domy rybackie pochodzące z XIX i XX wieku. Popularność wyspy stale wzrasta, dlatego też powstają tam nowe, eleganckie wille, a nawet mała plaża.
Na wyspę można dostać się mostem Vanšu (Vanšu Tilts), z którego rozciąga się widok na Stare Miasto.

 

 

 

 

 

 

Jurmała

Jeżeli plaża na wyspie Kipsala okaże się dla Was niewystarczająca to KONIECZNIE musicie wybrać się na plażę w miejscowości Jurmała. To miasteczko oddalone o ok. 10 kilometrów od Rygi, które oferuje nam cudowną, szeroką plażę, z drobnym pisakiem.

 

 

zachód słońca morze

 

 

 

 

 

 

 

Oglądając te zdjęcia sama mam ochotę wrócić kiedyś w to miejsce. Jestem ciekawa jakie wrażenie zrobiły na Was? Przekonały Was, że Ryga to świetne miejsce na weekend? 
A może już byliście w Rydze? Podzielcie się swoimi opiniami 🙂
 
 
 
 
 
 
pozdrawiam, kraszynka
 

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *