2018,  Lwów,  punkty widokowe,  Ukraina

Panorama Lwowa – punkty widokowe

Już kilka razy wspominałam o tym, jak bardzo lubię patrzeć na miasto z góry (między innymi pisałam o tym w postach o punktach widokowych w Paryżu, pięknej panoramie Wilna czy niezapomnianych widokach w Porto :)). Nikogo więc chyba nie zdziwi, że we Lwowie także “wdrapałam” się na dwa najpopularniejsze punkty widokowe w tym mieście.
punkty widokowe lwów

Panorama Lwowa – widok z wieży ratusza

Ratusz we Lwowie nie wyróżnia się w zasadzie niczym szczególnym, jedynie wieżą wysoką na 65 m, na szczycie której znajduje się taras widokowy.
Wstęp kosztuje 20 UAH, ale zanim naszym oczom ukazała się lwowska starówka, najpierw musieliśmy przejść ponad 300 schodów. Nie takie przeszkody już pokonywaliśmy, ale w tym przypadku “wspinaczka” nie należała do najprzyjemniejszych, szczególnie pod koniec, kiedy to schody diametralnie się zwężają i ledwie mieści się tam jedna osoba, nie mówiąc o tym, aby się z kimś wyminąć (nie polecam osobom z klaustrofobią – serio!) Jeżeli jednak nie macie klaustrofobii, to uważam, że naprawdę warto! Niska cena, a widoki bardzo przyjemne 🙂
Godziny otwarcia: 8:00 – 18:00 (poza sezonem do 17:00).
lwowska starówka

 

punkty widokowe lwów

 

punkty widokowe lwowa

 

wieża lwów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panorama Lwowa – widok z Wysokiego Zamku (Kopca Unii Lubelskiej)

To chyba najbardziej znany punkt widokowy na mapie Lwowa. Miejsce nazywane jest nadal Wysokim Zamkiem, pomimo tego, że z zamku zostało tam już raczej niewiele. Punkt widokowy znajduje się na wysokości ok. 413 m, na szczycie Kopca Unii Lubelskiej, który został usypany ku upamiętnieniu przymierza Polski i Litwy. Wcześniej w tym miejscu faktycznie znajdował się zamek, wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego i zniszczony przez wojska szwedzkie w 1704 roku.
Wejście na szczyt jest bezpłatne i dostępne całą dobę. 🙂
punkty widokowe lwów

 

punkt widokowy lwów

 

 

 

widok z kopca unii lubelskiej

 

 

 

widok punkty widokowe lwów

 

 

 

Większe wrażenie na mnie zrobił widok z wieży ratuszowej, ale to chyba dlatego, że tak cudownie widać stamtąd cała starówkę. Można pozaglądać w uliczki, zobaczyć coś, co wcześniej przeoczyliśmy. Po prostu super!
Inne punkty widokowe we Lwowie:
  • Kościół św. Elżbiety,
  • Lwia Góra – podobno jest świetną (tj. mniej uczęszczaną) alternatywą dla Wysokiego Zamku,
  • restauracje, np. Panorama.
Lubicie takie widoki? A może znacie inne punkty widokowe we Lwowie? 🙂
 
 
 
 
 
 
pozdrawiam, kraszynka

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *