2018,  Bukareszt,  najpiękniejsze księgarnie świata,  Rumunia

Najpiękniejsze księgarnie świata – Cărturești Carusel – Bukareszt

Jestem 100% książkoholikiem, wolę wydawać kasę na książki niż na ubrania czy kosmetyki, a w księgarniach czuję się tak, jak w żadnym innym miejscu na świecie. Już jakiś czas temu stworzyłam sobie listę najpiękniejszych księgarni świata, które chcę (MUSZĘ!) zobaczyć! Mam nadzieję, że tym postem zapoczątkuję serię wpisów o tych miejscach i że będzie to dla mnie dodatkowa motywacja, aby je wszystkie zobaczyć 🙂
Cărturești Carusel to księgarnia zlokalizowana w samym sercu Bukaresztu. Łatwo do niej trafić, chociaż na zewnątrz budynek nie jest aż tak imponujący.
Księgarnia powstała w 2015 roku w odrestaurowanej kamienicy, pochodzącej z XIX wieku.
Ma 6 pięter, oferuje tysiące książek (również w języku angielskim) i upominków. Na ostatnim piętrze znajduje się kawiarnia. To miejsce jest naprawdę niesamowite, nie dziwne też, że bywa nazywana “Karuzelą światła”. Za klimat tego miejsca, odpowiedzialne są nie tylko książki, czy niepowtarzalny wystrój, ale także ludzie!
bukareszt
Jeżeli będziecie w Bukareszcie, musicie wstąpić do Cărturești Carusel 🙂
Zdjęcia nie są w stanie oddać jej piękna!
Byliście w Cărturești Carusel?? A może byliście w innych pięknych księgarniach, które możecie polecić?? Lub słyszeliście o takich? Czekam na Wasze propozycje!
 
 
pozdrawiam, 
kraszynka

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *