2018,  inne,  Polska,  różności

Muzeum Życia w PRL – Warszawa

Muzeum Życia w PRL to jedno z moich ulubionych miejsc w Warszawie – zaraz obok Muzeum Neonów i Muzeum Plakatu. Kiedy niedawno dowiedziałam się, że muzeum rozszerza swoją działalność nie mogłam się doczekać, żeby je zobaczyć!

Jeżeli chcielibyście przenieść się na chwile w czasie, powspominać lub poopowiadać swoim bliskim o czasach PRL to nie zastanawiajcie się ani chwili, tylko wybierzcie się do tego muzeum!

Muzeum zostało założone przez warszawskich przewodników – Martę i Rafałę Patla. W 2014 roku utworzyli Muzeum Czar PRL, w którym na niewielkiej powierzchni zebrane były najsłynniejsze symbole PRL.

W tym roku muzeum zostało przeniesione na ul. Pięknej 28/32. Doskonała lokalizacja i większa powierzchni oznacza większe możliwości! W tej chwili w muzeum możemy zobaczyć odtworzone mieszkanie robotnicze – pokój, kuchnię i łazienkę wyposażoną w meble i przedmioty pochodzące z epoki PRL, półki pamięci, budkę telefoniczną, a także kino, w którym może oglądać filmy propagandowe!

Wkrótce ekspozycja muzeum będzie rozszerzona o kawiarnię (inspirowaną kawiarnią Antyczną) i przedszkole. Do tego czasu wszystkie bilety są w cenie biletów ulgowych, tj. 12 zł.

Muzeum Życia w PRL,
ul. Piękna 28/34,
godziny otwarcie: sob.-czw. 10-18, pt. 12-20

kraszynka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *