2018,  Bukareszt,  Rumunia

Dlaczego warto? – Bukareszt

Wiele miejsc w Rumunii znajduje się na mojej liście ‘miejsc do odwiedzenia’ (i to dość wysoko), jednak o Bukareszcie nigdy nie marzyłam. W swoich podróżniczych planach nie brałam go w ogóle pod uwagę. O naszej wizycie w tym mieście zadecydował przypadek, a właściwie to bardzo tanie bilety lotnicze 😉 Przed wyjazdem poczytałam nieco na blogach na temat Bukaresztu – że nijaki, że nudny. 

Chciałabym Wam pokazać, że Bukareszt naprawdę da się lubić!

Starówka Bukaresztu

Bukareszt przywitał nas dość mroźnie, na szczęście również słonecznie. Już pierwszego dnia wybraliśmy się na spacer po starówce. Uwielbiam takie bezcelowe włóczenie się po klimatycznych, wąskich uliczkach…
Monaster Stavropoleos
Cerkiew św. Mikołaja

Bukareszt idealny na weekend, świetne miejsce na city break

Snując się tak po starówce, niby bez celu, zobaczyliśmy wszystkie ważniejsze punkty tej części miasta. Jest więc to idealne miejsce na krótki wyjazd, jeśli nie macie zbyt wiele czasu lub chcecie, oprócz zwiedzania, też trochę poodpoczywać!
Cerkiew św. Mikołaja

Klimatyczne kawiarnie, knajpki, restauracje

Bukareszt ma ich naprawdę sporo! A kiedy nie masz się po co spieszyć, a mróz szczypie w uszy, to aż grzech byłoby nie skorzystać… :))
Jeśli się Wam przydarzy, że będziecie głodni w Bukareszcie to polecam Wam restaurację la mama 😉

Kolorowe parasolki

A co! Kolorowe parasolki były na mojej liście ‘must see’! No i zobaczyłam. Pewnie w lecie, gdy temperatury są nieco wyższe, a i światła jest nieco więcej (tego słonecznego) to robią one lepsze wrażenie. Chociaż na brak wrażeń narzekać nie mogłam. Kiedy tam byliśmy, było tam jedno wielkie lodowisko, właściwie to można powiedzieć, że prześlizgnęliśmy się pod parasolkami. 😉 No cóż. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, czy jakoś tak…

Jak znaleźć?? Szukajcie PIZZA COLOSSEUM 🙂

Pasajul Macca-Vilacrose

Czy widzieliście kiedyś zdjęcia tego miejsca?? Jeśli nie, to koniecznie zobaczcie! I porównajcie z moimi. W sezonie pewnie jest tam gwarnie i kolorowo. W mroźnym styczniu było tam zimno, pusto i żółto. 😉

Pałac Parlamentu

Oto i ON. Palatul Parlamentului. Neoklasycystyczny kolos. Wiem, wiem. “Szkarada”. “Szalony wymysł krwawego dyktatora”. Jakby o nim nie mówić, jest to jeden z największych budynków na świecie, a skoro już znajduje się z tym mieście, no to trzeba go zobaczyć!
 

Łuk Triumfalny

Bukareszt to miejsce, które może nas nieco przenieść w czasie… Może też sprawić wrażenie, że czas płynie nieco wolniej, że znajdziesz trochę czasu dla siebie, że w końcu odpoczniesz.
To miejsce, które ma wiele ukrytych zalet. Musisz być jedynie otwarty na to, aby je dostrzec!
 
I jeszcze jeden argument przemawiający za tym, że w Bukareszcie jest fajnie! To ludzie. Naprawdę. Nie pamiętam gdzie wcześniej (i czy w ogóle) spotkałam się z taką bezinteresowną serdecznością i otwartością.
 
W następnym poście pokażę Wam miejsce w Bukareszcie, które jest najbliższe mojemu sercu :))
 
 
No i jak?? Przekonałam Was choć troszkę, że warto się tam wybrać? 😉
A może już byliście w Bukareszcie? Lubicie?
 
 
 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *