2017,  Barcelona,  Hiszpania

Atrakcje Barcelony – TOP 5

Witajcie Kochani! Ostatnio naprawdę dużo się u mnie dzieje – przede wszystkim jestem w trakcie egzaminów, prezentacji, praktyk i innych “uczelnianych” obowiązków, poza tym zapowiada się, że znów zmienię pracę, no i kolejne wyjazdy tuż, tuż 🙂 O ile większość z tych sprawunków do najprzyjemniejszych nie należy, o tyle wyjazdów już nie mogę się doczekać! Przygotowania do kolejnej wycieczki (wyjeżdżamy już jutro!) przypomniały mi o zaległych postach dotyczących Barcelony…. Mam jeszcze tyleeeeee cudownych zdjęć, którymi chciałabym się z Wami podzielić! Dlatego też stworzyłam listę 5 najpiękniejszych (według mnie) miejsc w Barcelonie, które trzeba zobaczyć (nie uwzględniłam w niej najpopularniejszych atrakcji, o których przeczytacie tutaj: Bajkowe miasto Gaudiego). Zapraszam! 🙂

1. Tibidabo
Tibidabo to najwyższe wzgórze Barcelony, wznoszące się na wysokość 512 m n.p.m. Będąc w Barcelonie nie da się nie zauważyć wzgórza oraz stojącego na jego szczycie kościoła Najświętszego Serca. Tibidabo słynie również z parku rozrywki uwielbianego przez dzieci. A za co ja pokochałam Tibidabo? Za niesamowite widoki….
 
Dojazd na Tibidabo: wiem, że istnieje kilka opcji, dzięki którym możemy dotrzeć na Tibidabo. Jako, że nasz hotel znajdował się przy Placu Katalońskim, zdecydowaliśmy się skorzystać z Tibibusa. 
Inne opcje dojazdu znajdziecie tutaj: dojazd do Tibidado
 

Kościół Najświętszego Serca ( Temple de Sagrat Cor)

Kościół jest widoczny z każdej części miasta, a z daleka nieco przypomina bajkowy zamek na wzgórzu ;)) Zwieńczony jest posągiem Jezusa z rozpostartymi ramionami, wzorowany na słynnym pomniku z Rio de Janeiro. Świątynia składa się z dwóch poziomów, a tuż pod samą statuą Jezusa znajduje się taras widokowy, na który wjechać można windą (płatna przejażdżka).  

 

 

 

 

 

 

 

Architektura świątyni zawiera wiele symbolicznych znaczeń: “ciemna” krypta nawiązuje do otchłani piekielnych, a biel kościoła jest obrazem niebios.

Tibidabo Park Rozrywki

Tuż przy kościele znajduje się wejście do parku rozrywki. Jest to miejsce szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi. Niezbędne informacje, jak godziny otwarcia czy ceny biletów, znajdziecie tutaj: Tibidabo Park Rozrywki

Niesamowite widoki

To właśnie za niesamowite widoki pokochałam to miejsce! Już podczas wjeżdżania autobusem patrzyłam przez okno z rozdziawioną buzią :)) WOW! Naprawdę cudowne!

2. Montjuic

To 173 metrowe wzgórze, znajdujące się niemalże w centrum Barcelony. Podziwiać można z niego piękne widoki, dlatego nie powinno Was dziwić, że w moim zestawieniu TOP 5, znajduje się tak wysoko ;))

Na samym szczycie znajduje się zamek-forteca Castell de Montjuic, będący pozostałością po siedzibach militarnych, które mieściły się tam przez wiele wieków. 
Oprócz fortecy na wzgórzu znajdziemy również obiekty olimpijskie, muzea i parki. No i przede wszystkim świetne widoki. Sami zobaczcie :))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palau Nacional – Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej

U stóp wzgórza znajduje się Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej, mieszczące się w monumentalnym Palau Nacional. Budynek został wybudowany w 1929, na potrzeby Wystawy Światowej, a zaraz później miał zostać zburzony. Plany uległy jednak zmianie, i od 1934 (z kilkuletnimi przerwami) znajduje się tam Muzeum Sztuki Katalońskiej.
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 

3. La Boqueria

Spacerując ulicą La Rambla po prostu TRZEBA choć na krótką chwilę (a najlepiej na dłuższą) udać się na największe targowisko Barcelony. Ma ponad 13 000 metrów kwadratowych powierzchni, a przepełniony jest feerią przeróżnych kolorami i niesamowitymi zapachami (na te mniej przyjemne też mozna trafić :)). 
Dla miłośników takich miejsc będzie to prawdziwa przyjemność! Ja nie chciałam stamtąd wracać! Atmosfera tego miejsca jak dla mnie przebiła nawet klimat Carmel Market w Tel Awiwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Cmentarz Montjuic

To miejsce niesamowite. Położony na wzgórzu, alejki plątają się pomiędzy drzewami, a ogrom cmentarza i panująca tam cisza sprawia, że czujemy się jak w Mieście Umarłych.
Nie tak dawno widzieliśmy niesamowity cmentarz w Jerozolimie, a jeszcze wcześniej zapierający dech w piersiach cmentarz na Rossie w Wilnie. Cmentarz na Montjuic to miejsce zupełnie inne.
Funkcjonuje on od 1883 roku, zmarli chowani są tak w wielopoziomowych katakumbach, a przy tablicach często umieszczane są rzeczy należące lub kojarzące się ze zmarłym. Widzieliśmy tam np. zabawki, figurki, piłeczki, klucze itp.

 

 

 

 

 

 

5. Katedra Świętej Eulalii w Barcelonie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prawdziwe cudo architektury gotyckiej w Barcelonie! Wnętrze kościoła jest oszałamiające….
Dodatkowym atutem jest fakt, że świątynia znajduje się w średniowiecznej dzielnicy Barcelony – Barri Gotic
 
*
 
Byliście w Barcelonie?
Jakie są Wasze ulubione miejsca??:)

 

 

 

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *